ТЕХНОЛОГІЇ НОВОГО БЛОКБАСТЕРУ MARVEL - В УКРАЇНСЬКОМУ ФІЛЬМІ   

07 січня 2022
ТЕХНОЛОГІЇ НОВОГО БЛОКБАСТЕРУ MARVEL - В УКРАЇНСЬКОМУ ФІЛЬМІ    

У липні 2022 року світ чекає на прем’єру блокбастера “Тор: Кохання та грім”. У цьому фільмі вперше в історії Marvel Studios під час зйомок використана технологія VR-продакшну.

Однак “Тор” стане не першим супергеройським фільмом, в якому використовується VR. Поруч із фільмом Тайка Вайтіті виходить український фільм Apple-Man, також знятий з застосуванням надсучасної голлівудської технології. 

Apple-Man - комедійний супергеройський фільм режисера Василя Москаленко, кошти на який збирали на американській платформі Kickstarter. Частина зйомок фільму проходила на українській студії віртуального продакшну One Location.

One Location - найбільша студія віртуального продакшну у Східній та Центральній Європі. Її заснував Андрій Василенко, голова по інтеграції LED-екранів компанії Platforma. 

Загальна площа екранів студії - 400 квадратних метрів. Це найсучасніший та найексклюзивніший знімальний майданчик в Україні. 

“Екрани студії One Location мають більш дрібний шаг пікселю, ніж екрани, які використовував Disney на зйомках серіалу Mandalorian (Mandalorian - перший масштабний проект, знятий у VR-просторі)” - зазначив Андрій Василенко.  - “За рахунок цього ми отримуємо більш деталізоване зображення”. 

Студія VR-продакшну працює наступним чином: на гігантські екрани, розташовані навколо знімального майданчика, виводиться зображення віртуального 3D-простору. Це так звана “віртуальна декорація”. Декорацією може бути що завгодно: космос, фантастична лабораторія, Нью-Йорк або Римські катакомби. Декорація працює за допомогою технології Unreal Engine і поєднана з трекером на камері. 

Екрани One Location розташовані не тільки на стінах, але й на підлозі і стелі, що створює максимальне занурення у віртуальний світ. 

Серед останніх сцен, знятих у студії - зйомка з американською акторкою українського походження Вікторією Любухіною. Вікторія грає у фільмі роль антагоністки на ім’я Ксандра. 

“Поки не можу відкривати усі карти стосовно сюжету, однак роль Ксандри доволі складна, - прокоментував режисер фільму Василь Москаленко. - “Добре, що Вікторія не боїться викликів, та знає, що таке hard work. Не зважаючи на незвичне для себе амплуа, вона добре впоралася з роллю”. 

Оператором-постановником проекту Apple-Man є Володимир Кратінов (х/ф “Жюль Верн”, “Тесла”, “Синтетична Любов”, “Злочин у фокусі”).

“Мені дуже подобається працювати у студії One Location, тому що за один знімальний день тут ми можемо зняти до десяти локацій, - зазначив Володимир. - “Наприклад, зйомки з Вікторією пройшли у чотирьох віртуальних локаціях. Студія VR-продакшну - чудовий інструмент у арсеналі оператора 21го сторіччя”. 

Партнери